?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

працюєш на систему? годуєшся з рук дяді? повчаєш інших, а сам стоїш і куриш в сторонкє? знаєш систему від а до я і мрієш подорожче комусь продати це знання? тоді не вякай.

якщо ти хочеш змінити життя інших, а сам не змінюєшся, то усім твоїм словам - гріш ціна...

отакий етичний принцип. людина міра всіх речей...

в цьому ключі мислить Мішель Онфре. цей текст про пост-анархізм він ще не встиг його опублікувати ніде, поки є тільки в такому вигляді...

Мішель Онфре: Постанархізм, розтлумачений моїй бабусі

формулює принцип Гулівера: Всі знають історію про велета Гулівера, яку розповів Свіфт. Також ніхто не забуває про ліліпутів. Якщо велетня можна зупинити, зв’язати і прикувати до землі, це не через макрологічну владу когось одного, але завдяки мікрологічному примноженню маленьких зв’язків. Додавання дрібних сил утворює, зрештою, неймовірну силу. Якщо революція існує, вона більше не здійснюватиметься згори, через насильство, кров і терор, які сіють вояки якогось авангарду, але знизу, іманентним, договірним, капілярним, ризоматичним, зразковим чином. Роботи вистачить усім…

відкрив кілька нових імен. особливо цікавим виглядають Зо д'Акса, Пуже та Еміль Арман: Урок Зо д’Акса (Zo d'Axa): бути анархістом поза анархією. Урок Еміля Пуже: легітимувати саботаж, що стає прийнятним інструментом, якщо спрямований на покращення становища робітників. Урок Еміля Армана: обстоювати для тіла право на радість, адже революція стосується і сексуальних стосунків. (...) Еміль Арман ставить «Сексуальну революцію та любовне товаришування» під егідою Ніцше, слова якого винесені в преамбулу до тексту: «З тих пір, коли існують люди, людина раділа дуже мало; ось, мій брате, наш єдиний первородний гріх».

а, справді, варто написати історію анархістів... цікаві люди!

найбільше натхненний ідеями Етьєна де ля Боесі: Який керівний принцип постанархізму? Категоричний імператив? Його утопія, інакше кажучи, ідеал розуму? Точка, до якої все прямує? Визначальна максима? Формула? Ця дивовижна фраза Ля Боесі є суттю політичної думки «Міркування про добровільне рабство»: «Наберіться відваги більше не слугувати, і ось ви вільні».

Comments

( 3 comments — Leave a comment )
larvatus
May. 26th, 2010 11:29 pm (UTC)
Michel Onfray est un con.
mo_zen_real
May. 28th, 2010 09:08 am (UTC)
pourquoi?
xamiak_pro
May. 30th, 2010 02:42 pm (UTC)
Прикольно ...

С уважением, Станислав.
( 3 comments — Leave a comment )

Latest Month

December 2010
S M T W T F S
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Powered by LiveJournal.com
Designed by Tiffany Chow